Blog

Misafir Deneyimi

Konaklama Sektöründe Misafir Deneyimini Artırmanın 9 Etkili Yolu

 1. Varış Öncesi İletişim Kurun
 2. Sorunsuz Bir Check-in İşlemi Sunun
 3. Samimi Karşılamalar Yapın
 4. Bölgenin İç Yüzünü Paylaşın
 5. Yerel İşletmelerle Ortaklıklar Kurun
 6. Hızlı ve Güvenilir Wi-Fi Sağlayın
 7. Özel Günleri Kutlayın
 8. Şikayetleri Etkili Bir Şekilde Çözün
 9. Geri Bildirim Alın

1. Varış Öncesi İletişim Kurun

Müşteri deneyimini iyileştirmenin ilk adımı, onlarla varıştan önce iletişime geçmektir. Otel Yönetim Sistemi aracılığıyla gönderilen e-postalar veya doğrudan aramalar, konuklarınıza özel hissettirecek kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmanın mükemmel bir yoludur.

2. Sorunsuz Bir Check-in İşlemi Sunun

Konuklarınıza girişte hızlı ve problemsiz bir check-in işlemi sunarak, otelinizdeki ilk anlarını mükemmel hale getirin. Odalarına yerleştikten sonra ihtiyaçlarını sormak, onlara değer verildiğini hissettirecektir.

3. Samimi Karşılamalar Yapın

Konuklarınızla her karşılaşmanızda samimi bir gülümseme ve sıcak bir "Merhaba" ile kalplerini fethedin. Küçük jestler, büyük etkiler yaratır.

4. Bölgenin İç Yüzünü Paylaşın

Bölgeniz hakkında bilgi sahibi olmak, misafirlerinizin deneyimini zenginleştirecektir. Gezi planları için önerilerde bulunarak, onların heyecanını artırın.

5. Yerel İşletmelerle Ortaklıklar Kurun

Yerel işletmelerle kuracağınız ortaklıklar, konuklarınıza unutulmaz deneyimler sunmanıza yardımcı olur. Özel indirimler ve teklifler, misafirlerinizin kendilerini özel hissetmelerini sağlar.

6. Hızlı ve Güvenilir Wi-Fi Sağlayın

Günümüzde hızlı ve güvenilir Wi-Fi erişimi, konuklar için olmazsa olmazdır. İnternet erişimi, hem gezileri planlamak hem de sosyal medyada paylaşımlar yapmak için önemlidir.

7. Özel Günleri Kutlayın

Konuklarınızın özel günlerini kutlayarak, onlara unutulmaz anlar yaşatabilirsiniz. Bu tür jestler, müşteri sadakatini artırır.

8. Şikayetleri Etkili Bir Şekilde Çözün

Herhangi bir şikayet veya rahatsızlık durumunda hızlı ve etkili çözümler sunarak, misafirlerinizin güvenini kazanın.

9. Geri Bildirim Alın

Müşteri geri bildirimleri, hizmet kalitenizi sürekli iyileştirmek için hayati önem taşır. Geri bildirimlerinizi ciddiye aldığınızı göstermek, işletmenize olan güveni artırır.

5 Seyahat Trendi

2022 ve Sonrası İçin 5 Seyahat Trendi

2 yıllık belirsiz pandemi sürecinin ardından turizm sektörü dünyada ve Türkiye’de hareketlenmeye başladı. Uzmanlara göre 2022 yılı turizm açısından umut vadediyor. Seyahat gereksinimleri, sağlık ve temizlik protokolleri, güvenlik önlemleri ve sürdürülebilirlik 2022’de gündemde olmaya devam edecek. Turistler uzun mesafeli seyahatlere odaklanırken, dış mekan etkinlikleri ve sosyal mesafeli lokasyonlar ana tercih kriterleri olacak. Örneğin ‘Temassız’ teknolojilerin bu yıl aktif bir trend haline gelmesi bekleniyor. Otellerin ve seyahat şirketlerinin bu dijital deneyime ayak uydurması gerekiyor. Uzmanlara göre ‘iş seyahati’ 2022 yılında yavaş yavaş geri dönecek; lakin tam bir iyileşme görmek şu an için pek mümkün değil. Çevrimiçi toplantılar ve görüşmeler hala şirketlerin uyguladığı bir politika olmaya devam ediyor.

Teknoloji destekli ve bulut tabanlı sistemler trend haline geliyor

Teknoloji destekli sistemler turistleri bilgilendirmede ve seyahat kararlarında rehberlik etme konusunda çok önemli bir rol oynayacak. Temassız ve bulut tabanlı teknolojiler seyahat deneyimini kolaylaştırmaya devam edecek. Seyahat şirketleri, turistleri güvende tutabilmek ve ihtiyaç duydukları bilgilere anında erişim sağlayabilmeleri için yenilikçi teknoloji çözümlerini benimsemeye devam edecek.

Rehberlik her zamankinden daha önemli

Turistler seyahatlerinin her yönü için uzman bir desteğe ihtiyaç duyacaklar. Geçmiş yıllarda gezi planlaması küçük bir internet aramasıyla yapılıyor olsa da şimdi dikkate alınması gereken daha fazla kriter var. Örneğin, gidilecek lokasyonda aşılama nasıl ilerledi? Sanatsal etkinliklerde kısıtlamalar var mı? Bir çok turist için günlük güzergah belirleme biraz daha karmaşık hale gelecek. Bu yüzden rehberlik etme her zamankinden daha önemli bir konumda olacak.

2022’de tercih edilen planlar ve deneyimler

Avrupa Seyahat Komisyonu’nun araştırmasına göre bu yıl seyahat edecek turistlerin kısa süreli kiralamalar yerine otellerde ve tatil köylerinde kalmayı tercih edeceğini ortaya koyuyor. Bunun en büyük sebebi ise şüphesiz otellerin uyguladığı temizlik ve güvenlik önlemleri olacak.

Güvenlik ve sağlık odaklı önlemler

Araştırmalara göre yemek yeme, perakende satış ve turistik lokasyonlarda sağlık odaklı önlemlerin uygulanması turistlerin daha güvende hissetmelerini sağlıyor. Seyahat şirketlerinin ve otellerin yalnızca kendi güvenlik girişimlerini değil, turistlerin sağlıklarına da odaklanması gerekiyor.

İş seyahatleri

İş seyahatleri, aşılanma, ülke sınırlarındaki kısıtlamalar, yeniden işlenmiş şirket bütçeleri gibi birbirinden farklı birçok faktöre bağlı olacak. Uzmanlara göre geçtiğimiz 2 yıla göre bir artış olacağı kesin. Buna rağmen birçok şirket uzaktan çalışmanın verimliliğini farkettiğinden dolayı pandemi öncesi yıllarda olduğu kadar yüksek bir öncelik olmayabilir.

Teknolojik Gelişmelerin Yeni Dönemde Otelcilik Sektörüne Etkileri Nasıl Olacak?

Koronavirüsün yüksek bulaşı oranı, otelcilik sektöründe yeni trendlerin ortaya çıkmasına sebep oldu. Pandemi süreci, yeni teknolojilerin ve uygulamaların otel endüstrisine benimsenmesini de hızlandırdı. Başlangıçta ek kolaylıklar amaçlanmış olsa da trendler ve yeni teknolojik yenilikler birer gereklilik haline geldi.

Koronavirüs sonrası dönemde müşteri deneyimlerini arttırmayı hedefleyen işletmeler için popüler teknoloji trendlerinden bazıları;

 • Temassız İletişim:
  Temassız iletişim yollarına başvurmak, misafirlerin ihtiyaçlarını karşılarken sağlık kurallarına uymalarına yardımcı olur. Otel Yönetim Sistemi ile kolayca entegre olabilen misafir etkileşim teknolojilerinin kullanımı hem çalışanlar hem de misafirler için faydalı olacaktır.
 • Robotik Hizmetçilerin Kullanımının Yaygınlaşması:
  Robotlar her geçen gün hayatımızda yer edinmeye başladı. Bilim Kurgu filmlerindeki kadar olmasa da robotik makineler otelcilik sektörü de dahil olmak üzere farklı sektörlerde iş görebiliyor. Robotik otel personelleri, bu pandamı döneminde kişiden kişiye iletişimi azaltarak son derece önemli bir rol oynadı. Henüz yaygınlaşmış olmasa da bu gelişmeleri yakından takip etmekte fayda var.
 • Akıllı Sensörler:
  Otelcilik sektörü akıllı sensörleri uzun bir süredir kullanıyor. Otomatik park sensörlerinin kullanımı ile başlayan bu süreç, yeni teknolojilerin geliştirilmesiyle misafirlerin deneyimlerini daha da arttırdı. Bu sistemler misafirler deneyimini arttırmakla kalmadı aynı zamanda işletmelerin manuel olarak yönetmek zorunda olduğu işlemlerin masraflarından da kurtardı. Bulut Tabanlı akıllı sensörlerin kullanılması işletmelerin sırtındaki yüklerin azaltılmasında da kullanılıyor. Bu yüklerin arasında yeni hijyen kurallarının uygunluğunun doğrulanması, otel ve personelin görevlerinin belirlenmesi ve temizlik sistemlerinin uyumlu hale getirilmesi de yer alıyor.
 • Bulut Tabanlı Teknolojiler:
  Bulut Tabanlı Otel Yönetim Sistemleri daha fazla fayda sağlamak için kullanılıyor. Otel personeli ve misafirler arasında kişisel temas olmadan etkileşim sağlamak için bulut tabanlı otel yönetim sistemlerinin kullanılması son derece önem arz ediyor. Otelcilik sektöründeki çoğu işletme genel operasyonlarını iyileştirmek için kritik uygulamalarını bulut tabalı sistemlere taşıdı. Bulut tabanlı bir otel yönetim sistemindeki müşteri veritabanı ile oteller, müşterilerine benzersiz bir deneyim sunabilir. Bulut tabalı bir sistemin kullanılması rezervasyon ve check-in gibi günlük görevlerin kontrolünü tek bir noktada toplayarak müşteri deneyimlerinin iyileştirilmesine katkı sağlayacaktır.
Covid19 Sonrası

Covid19 Sonrası Dönemde Oteller İçin Başarının Anahtarları

Covid 19 salgınının turizm sektörünü bir dalga gibi vurup geçtiği yadsınamaz bir gerçektir. Oteller geçtiğimiz aylarda yaşadıkları sıkıntılardan kurtulmanın yollarını ararken yeni normallere alışıp tekrar yükselişe geçmenin çeşitli yolları var.

Durgunluk Korumalı Bir Operasyonunuz Olsun

Tüm işaretler küresel bir durgunluğu gösterirken, otelciler arkalarına yaslanıp operasyonlarının çöküşünü izlemek zorunda değiller. Otel sahipleri, otellerini krize karşı korumak için verilerini kullanabilir ve zorlu ekonomik koşullarda yüksek karlar edebilirler. Peki bu nasıl olacak?

 • Kar odaklı olun: Otel stratejileri belirlerken sadece gelir rakamlarına güvenmek iyi bir fikir değildir. Bundan ziyade kar hanesine ne kadar para aktığına odaklanmak çok daha önemlidir. Bunun için ise mevcut oda başına brüt işletme karı gibi daha küçük ölçümler kullanmak daha faydalı olacaktır.
 • Operasyonlarınızı iyileştirin: Ekonominin zorlandığı dönemlerde karı artırmanın en önemli yollarından biri işletme maliyetlerini düşürmek ve üretkenliği arttırmaktan geçer. Otel sahipleri hangi operasyonların daha karlı olduğunu ve para akışının hangi operasyonlarda tıkandığını belirleyip buna göre hareket etmelidir.
 • Maliyetleri kırpma: Otel işletmecileri; yiyecek ve içecek, bakım ve mülk, hizmet, personel maaşları gibi maliyetleri tekrar gözden geçirmelidir. Tabi ki her yönden maliyetleri düşürmek mantıklı bir yaklaşım olmayacaktır ancak işletmeciler paranın nereye aktığını belirleyerek kesintinin en mantıklı olacağı konumu belirleyebilirler.

Önceliğin Müşteri Güvenliği ve Deneyimi Olduğunu Unutmayın

Covid19 salgını sonrasında misafirlerin davranışlarının ne ölçüde değiştiğine bakılmaksızın, otel başarısının temel taşı yine de müşteri deneyimi olmaya devam edecek. İşletmeler için mekanları tekrar gözden geçirmek ve maksimum müşteri deneyimini sunabilmek için yatırım yapma zamanı… İşte dikkate alınması gereken birkaç püf noktası;

 • Temizlik istasyonları kurarak misafirlerin hijyen ihtiyaçlarını buralardan karşılayabilirsiniz.
 • Self- Servis ödeme sistemleri oluşturularak, otel içinde elden para alışverişini en aza indirebilirsiniz.
 • Otel için yeme ve içme sipariş sistemi geliştirilerek toplanmakta rahatsız olan misafirlerin korkularını hafifletebilirsiniz. Bu sistem otel dışından da bir gelir kaynağı oluşturmak için harika bir fırsat olabilir.

Emek Piyasasını Takipte Kalın

Önümüzdeki aylarda otelcilik sektöründe çalışanların ve işverenlerin üzerine düşen sorumluluklar biraz daha artmış olacak. Bu yüzden işletmeler başarılı bir işe alma planı oluşturmalıdır. Geleceğe dair olan bilinmezliğin etkisinden kurtulup insan kaynakları planlaması her senaryoya karşı geliştirilmelidir.

Covid19 Sonrası Dönemde Kararları Yönlendirmek İçin Verileri Kullanmaktan Çekinmeyin

Turizm sektörünün istikrara kavuşması zaman alıyor olsa da bu dönemde operasyonel kıyaslamaları sağlam bir şekilde yapabilen işletmelerin rahata kavuşması daha kolay olacaktır. Bu yüzden işletmeciler, verilerden kopmadan geleceğe dair adımlarını bu veriler vasıtasıyla şekillendirmelidir.

"Sosyal Mesafe Çağı" için Rezervasyonlarınızı Artıracak 11 Fikir

Sosyal mesafe çağında konaklama alışkanlıkları değişiyor. Otellerin sunduğu doğrudan rezervasyon avantajları ve seyahat edenlerin varış noktalarında neler yapabilecekleri bile değişmekte. BasitOtel ekibi, konukları eğlendirmenize yardımcı olmak için, beyin fırtınası yaparak bazı sıradışı fikirler buldu! İşte o fikirler;

Yiyecek & İçecek

 • Özel yemek deneyimleri : Restoranınızı açamıyorsanız, masalara konumlandıracağınız güzel bir dekor (mumlar, çiçekler) ile odada özel yemek deneyimleri sunun. Bu deneyimin gerçekleşebileceği alan bir balkon, teras veya çatıya kadar genişletilebilir.
 • Happy hour kokteyl arabası : Her odaya teslim edilebilen, hazırlaması basit bazı kokteyller ile konuk odalarına kokteyl saati getirin.
 • Odada şarap veya viski tadımı : Sanal veya özel olarak yapılabilecek bu aktivite ile yerel veya favori içeceklerden oluşan özel bir tatma seansı düzenleyin.
 • Piknik Çantası : Sepeti piknik yemeği ve battaniyeyle doldurun ve piknik için mükemmel olan yakındaki bazı yerleri misafirlerinizle paylaşın. Bu yerler; güzel bir manzara noktası, yakındaki bir göl/nehir veya bir park alanı olabilir.
 • Özel yemek kursları : Mutfağınızı şu anda misafirlere açamıyorsanız, özel yemek pişirme veya kokteyl dersleri verebilir misiniz? Konuklar bazı gizli tarifleri öğrenebilir ve ardından şeflerin spesiyallerinin tadını çıkarabilirler.
 • Özel restoran rezervasyonları : Konuklarınız adına masa rezervasyonlarını güvence altına almak için yerel restoranlarla işbirliği yapın. Bazı şehirlerde restoranlar, kapasite azalması ve zorunlu rezervasyonlar dahil olmak üzere artık kısıtlamalarla açılabilir. Misafirlerinizin kaldıkları süre boyunca kaçırmamaları için şehrin favorileri restoranlarından masalar rezerve edin.

Oda İçi Eğlence

 • Romantik oda paketleri : Kısıtlamaların hafifletilmesiyle, çiftler romantik bir hafta sonu tatiline ihtiyaç duymaya başladı. Rahatlamaya odaklanan romantik paketler oluşturun. Bir şişe şampanya, çiçekler, odada yemek, uyku maskeleri, ücretsiz otopark vb.
 • Konaklama sırasında ücretsiz video oyunları, masa oyunları veya kitap kullanımı: Konukları eğlendirmek için bu oda içi etkinlikleri ücretsiz olarak sunun. Bu, bir paket teklifine bile dahil edilebilir.
 • Sanal yoga ve meditasyon : Rahatlamak isteyen misafirleriniz için sanal yoga ve meditasyon sunacak bir eğitmenle anlaşın.
 • Film gecesi paketleri : Misafirlerinize sinema deneyimini yaşatın. Oda içi yayın hizmetleri (Netflix, BluTv vb.) ile patlamış mısır, şekerleme ve içeceklerden oluşan bir film gecesi paketi sunun.
 • Açık hava sineması : Bir çatı veya açık alanınız varsa, bir projektör kurun, şezlongları, armutları veya sandalyeleri yerleştirin ve misafirleriniz için bir açık hava sinema deneyimi yaratın.
Kriz

Kriz zamanında oteller ne yapmalı?

Turizm, 5 trilyon euro gelir ile dünyanın en büyük endüstrilerinden biridir. Yeni koronavirüsten dolayı en fazla risk altında bulunan sektörlerin başında gelmektedir. Bu son derece zorlu zamanlarda, oteller beklenmedik durumu nasıl yönetmelidir?

Kriz anında panik ve yanlış bilgi hızla yayılabilir. Bu tip zamanlarda, hem işletme içinde hem de müşteriler tarafında net ve tutarlı iletişim büyük önem taşır. Bazı ipuçları:

 • Personeliniz en son haberler, ve olası senaryolarıyla başa çıkmaya hazır olmalıdır. Onlara kendi endişelerini dile getirme ve soru sorma fırsatı verin. Çalışan sağlığı ve güvenliğinin çok önemli olduğunu dile getirin.
 • Özellikle ön büro ve rezervasyon departmanlarında çalışan personelinizin misafirlerden gelen soruları cevaplamaya hazır olması gerekir. Soruları cevaplarken personelinizin sakin olması ve açık davranması çok önemlidir. Ayrıca personelinizin verdiği cevapların tutarlı olması gerekir. Ekibinizin farklı üyeleri tarafından iletilebilecek tutarsız mesajlar işletmenize olan güveni zedeler.
 • Misafirleriniz için bir iletişim planı hazırlarken, sadece mevcut ve ileri tarihli konuklar için değil, son zamanlarda otelinizden ayrılmış olan konukları için de çalışma yaptığınızdan emin olun. Durum hakkında mümkün olduğunca şeffaf olmayı hedefleyin.
 • İletişim planınızda, e-posta, metin, telefon ve sosyal medya kanalları da dahil olmak üzere, olası tüm iletişim kanallarını kullanmayı unutmayın. Ayrıca, web sitenizin haber bölümünü kullanarak krizle alakalı haber ve bilgilerin iletişimini gerçekleştirin.

Kriz dönemlerinde otel gelirlerinde düşüş yaşanması kaçınılmazdır. Bir yönetici olarak, durumu en iyi şekilde yönettiğinizden emin olmak için bazı ipuçları:

 • Rezervasyon iptallerini gözden geçirin. Kriz durumunda, hangi segmentlerde iptallerin fazla olduğunu analiz etmeniz gerekir.
 • Belli segmentlerin verimliliğinde bir artış varsa, verimliliği sağlayan rezervasyonların nereden ve hangi kanaldan geldiğini belirleyin. Böylece, daha fazla rezervasyon çekmesi muhtemel kanallarda agresif bir şekilde pazarlama yapılabilir ve bu da potansiyel olarak diğer pazar segmentlerinde oluşan kayıpları telafi edebilirsiniz.
 • Havayolu iptallerini yakından takip ederek, coğrafi bölge planlamalarınızı güncellemelisiniz.
 • Potansiyeli yüksek marketler için daha uzun konaklama paketleri sunabilir, yeni promosyonlar hedefleyebilirsiniz. Örneğin, bulunduğunuz pazara alternatif pazarlara olan talepte düşüş var ise, bu pazarları tercih eden turistler için paket teklifler oluşturabilir ve özel fiyatlandırma kullanarak otelinize rezervasyon yapmalarına ikna edebilirsiniz.
 • Kriz nedeniyle pazarınızı ziyaret etmekten endişe duyabilecek turistler için, kriz sona erdikten sonrasına yönelik kampanyalar düzenleyebilirsiniz. Örneğin, 90 gün önceden rezervasyon yapılan konaklamalarda %30 indirim sunabilirsiniz. Bu tip kampanyalar, bölgenizin krizden hala etkilenmesi durumunda, rezervasyonun kolay iptaline izin veren politikalar ile desteklenebilir.

İşletmenizin beklenmedik durumlara hazırlıklı olması, özellikle krizden çıkıldıktan sonraki konumunuz için büyük önem taşır.

Pegasus’da yayınlanan 3 Mart 2020 tarihli "Crisis planning for hotels" isimli yazıdan derlenmiştir. (pegs.com/blog/crisis-planning-for-hotels-best-practices-in-communication-revenue-management-and-marketing/)

Önbüroda geliri artırma ipuçları

Check-in esnasında otel misafirleriyle gerçekleştireceğiniz ilk etkileşim, daha fazla gelir yaratmak için ideal bir fırsattır.

 • Misafirinizi her zaman tebessüm ile karşılayın.
 • Misafir ile göz teması kurun.
 • Konuklarınızın ihtiyaçlarını anlamak için açık uçlu sorular sorun ve zamanlı önerilerde bulunun.
 • Rezervasyon detaylarını önceden inceleyerek daha yüksek kategori odaya geçmesi muhtemel konukları belirleyin.
 • Şirketler veya şirket içi satış ekibi tarafından gerçekleştirilen rezervasyonların daha yüksek kategori odaya geçmesi çok zordur ve faturaları normalde şirketleri tarafından ödenir.
 • Balayı, aile rezervasyonları, uzun süreli konaklama, online kanallar (OTA'lar), doğrudan rezervasyonlar, walk-in'ler yüksek kategoriye geçiş için potansiyel taşırlar. Çünkü genellikle bu tip konuklar otelinizin sunduğu konforla daha çok ilgilenirler.
 • Konukların adını konuşma sırasında en az üç kez kullanın.
 • Konuğa hitap ederken daima Bay, Bayan gibi uygun başlıkları kullanın ve konuğa asla ilk adıyla seslenmeyin.
 • Sohbetiniz sırasında konuğun ihtiyacını belirlemeye çalışın.
 • Eğer konuk uzun süre konaklayacaksa, daha geniş ve ferah bir odayla ilgilenecektir.
 • Konuk balayındaysa, denize bakan, havuza bakan, dağ manzaralı oda vb. teklif edin.
 • Konuk daha düşük bir kategoride rezervasyon yaptırdıysa, daha yüksek kategorili odaların fark ve ekstra özellikleri belirtin.
 • Ek ücret ile alabileceği üstün özellikleri belirtin.
 • İlk önce üst odaların özelliklerini ve faydalarını belirtin ve en son fiyat farkından bahsedin.
 • Otelinizde iki veya daha çok üst kategori oda tipi varsa, konukların gereksinimlerine en uygun olanı seçebilmesi için hepsinin avantajlarından bahsedin.
 • Walk-in sırasında, geliri kaybetme riskinden kaçınmak için her zaman hem düşük hem de yüksek kategori oda detaylarını paylaşın.
 • Başarılı bir satış sonrası konuklara her zaman teşekkür edin.

Niçin kayıt olmalıyım?

Denemesi Bedava

15 gün boyunca ücretsiz bir şekilde, otel yazılımımızın tüm özelliklerini kendiniz keşfedin. Memnun kalırsanız 69TL'den başlayan fiyatlarla aynı üyelik üzerinden devam edin. Ayrıca donanım yatırımı yapmayarak ek kazanç sağlayın.

Basit, Hızlı, ve Güvenli

Küçük ve butik otellerin ihtiyaçları doğrultusunda kullanım kolaylığı en üst seviyededir. HTML5 teknolojisi sayesinde çok performanslı çalışır. Sunucularımız üst düzey güvenlik sistemleriyle donatılmıştır.

Lokasyon Bağımsız Erişim

Bulut özelliği sayesinde otel programımız kurulum gerektirmez. Dünyanın her yerinden, tüm cihazlardan sisteme ulaşabilme özelliği vardır. Internet erişiminizin olması yeterli.

Gelirlerinizi Artırın

Basit Otel sayesinde otel operasyonlarını kolayca gerçekleştirebilir, misafirlerinizi memnun etmek için daha çok vakit ayırabilirsiniz. Ayrıca gelişmiş raporlar sayesinde verilerinizi detaylı olarak analiz edebilir ve daha doğru kararlar vererek gelirlerinizi artırabilirsiniz.

Kayıt Ol